כיצד לרכוש אליפטיקל?

מדריך קניה לרכישת אליפטיקל

החלטתם לרכוש אליפטיקל?
החלטתם שמספיק עם תרוצים כמו: קר מידי לרוץ, חם מידי בכדי לרוץ, יורד גשם אי אפשר לבצע פעילות הגופנית.
מכשיר האליפטיקל מאפשר לכם לבצע את הפעילות הגופנית בכל תנאי מזג האוויר ובנוחות הביתית.
כתב: יורם בן אבו מאמן כושר אישי
מקור הכתבה: מדריך קניה אליפטיקל / קרוס טריינר מדריכי קניה למכשירי כושר

[adsenseyu2]

[adsenseyu2]

מזל טוב! החלטתם לרכוש אליפטיקל, להלן מספר נקודות חשובות שצריך לשים אליהן לב כאשר רוכשים מכשיר כושר כגון אליפטיקל.

ממדי המכשיר

בדוק שהמכשיר מתאים למקום בו הוא אמור להיות מונח בבית. בדוק שהוא ניתן להזזה בקלות.

הפעלה רועשת

בדוק שמכשיר לא רועש בזמן ההפעלה, בדוק שאין חריקות חשודות שיכולות להצביע על ליקויים במכשיר.

משקל נשיאה

רצוי לבחור אליפטיקל בעל משקל נשיאה גבוה ממשקלכם, משקל נשיאה גבוה מצביע על עמידות המכשיר. ככל שמשקל הנשיאה של המכשיר גדול יותר, כך המכשיר עמיד יותר.

גלגל תנופה אחורי עדיף על גלגל תנופה קדמי

קיימים דגמי אליפטיקלים עם גלגל תנופה אחורי וקיימים גם דגמי אליפטיקל עם גלגל תנופה קדמי. כעקרון אליפטיקל עם גלגל תנופה אחורי עדיף על פני אליפטיקל עם גלגל תנופה קדמי. רוב המודלים של חברות המייצרות מכשירי אליפטיקל (קרוס טריינר) מקצועיים לחדרי כושר הם בעלי גלגל תנופה אחורי. גלגל תנופה אחורי מאפשר תנועה אליפטית טובה יותר. מערכת שינוי התנגדות מגנטית עדיפה על מכנית
באליפטיקל יש מערכת המאפשרת את שינוי ההתנגדות שמולה עובד המתאמן. במכשירי אליפטיקל קיים מגוון רחב של מערכות לשינוי התנגדות יש מערכות המשנות התנגדות ע"י שינוי שיפוע הפדלים אבל הן פחות נפוצות. ויש מערכות המשנות התנגדות ע"י הפעלות כוח מגנטי על גלגל התנופה. המערכות הזולות הן מערכות מכניות בעלות מגנט בצורת U כאשר המתאמן מבצע שינוי מכאני ע"י סיבוב כפתור אשר מקרב או מרחיק את המגנט מגלגל התנופה. מערכות ברמה מתקדמת יותר הן בעלות מערכת שינוי התנגדות באמצעות מנוע מגנט מערכות אלו טובות לשימוש ביתי אך לא כל כך לשימוש מסחרי. המערכות היקרות והטובות ביותר הן בעלות מערכות שינוי התנגדות אלקטרומגנטיות מערכות אלו הן אמינות ולא דורשות תחזוקה רבה אך הן דורשות חיבור לחשמל.

אליפטיקל בעל אורך צעד ארוך הוא טוב יותר

אליפטיקל בעל אורך צעד ארוך הוא טוב יותר מאלו בעלי אורך צעד קצר, אולם גם גובהו של המתאמן משפיע, לכן חשוב לבדוק את המכשיר ולראות האם אורך הצעד מתאים לכם.
כיצד תדעו אם אורך הצעד הוא טוב?
פשוט אם התנועה שמייצר האליפטיקל היא מעגלית יותר זה סימן שאורך הצעד של המכשיר הוא קצר יותר.
רצוי לבחור באליפטיקל שתחושת התנועה בו היא מעגלית.

גיוון תכניות אימון

מכשירי אליפטיקל (קרוס טריינר) באים עם מגוון רחב של תכניות, יש מתאמנים שאוהבים מגוון רחב של תכניות כי זה מעודד אותם ומעורר את המוטיבציה, וחלק אחר של המתאמנים לא ישתמש אפילו בתוכנית אחת (אני ביניהם) משום שהוא יעדיף לבצע שינויים ידניים בעומסים. בכל מקרה מערכת התוכניות היא בעדיפות משנית ליתר הקרטריונים. מדידת דופק הלב במכשירי אליפטיקל חיישני הדופק במכשירים השונים הם לא אמינים (אפילו באליפטיקלים מקצועיים ויקרים) לכן במידה ואתם מעוניינים בניטור דופק הלב, רצוי לרכוש מד דופק בנפרד.

נסו את המכשיר לפני הרכישה

נסו את המכשיר לפני הרכישה, בצעו עליו אימון אינטנסיבי של מספר דקות. נסו אותו במהירויות גבוהות. לא פעם ניתן להבחין בבעיות עתידיות באמצעות דיווש במהירויות גבוהות והאזנה לחריקות של המכשיר. מכשיר חורק מסמן על בעיה

[adsenseyu1]