עליה במדרגות לשיפור כושר גופני

[adsenseyu2]

לא פעם אני שומע מתאמנים אומרים, "מה 20 דקות אימון, זה עושה משהו?" "זה בטח לא שווה". אז לא נכון! יותר ויותר מחקרים מצביעים על היתרונות הבריאותיים ועל התועלת של שיפור כושר גופני בביצוע פעילות גופנית למשך פרקי זמן קצרים במהלך היום.

מחקר בריטי מאשר שביצוע פעילות גופנית, גם אם היא לפרקי זמן קצרים במהלך היום משפר את הכושר הגופני.

שיפור מערכת הדם והלב

המחקר הראה שאנשים לא מאומנים יכולים לשפר את כושרה של המערכת הקרדיווסקולרית(מערכת הדם והלב) וזאת באמצעות עלייה במדרגות למשך מספר דקות ביום, בעצימות גבוהה.

מהו משך הזמן המינימלי לשיפור כושר גופני

מחקרים רבים הראו שבאמצעות פעילות גופנית לפרקי זמן קצרים ניתן לשפר כושר גופני.
מחקר זה מראה כמה קצרים צריכים להיות האימונים הללו.

המחקר

המחקר בוצע על 22 נשים בגילאי קולג', הנשים ביצוע עליה בקצב מהיר אך נוח של 199 מדרגות. משך זמן העלייה היה כ 2.25 דקות. הדופק בזמן העלייה טיפס לכ 90% מהדופק המרבי. הנשים התקדמו מעליה אחת ביום למשך שישה ימים בשבוע, עד לשש פעמים ביום למשך שישה ימים בשבוע. משך סה"כ פרקי הזמן הגיע ל 13.5 דקות ביום, בשבוע השישי והשביעי לניסוי.

[adsenseyu4]

שיפור כושר גופני ומצב גופני

בסיום המחקר הנשים הראו שיפור משמעותי בכושרן הגופני, פרמטרים שונים בזמן מאמץ כגון קצב לב, צריכת חמצן ורמות חומצת חלב בדם, היו נמוכים יותר.
כמו כן נצפתה עלייה ברמת הכולסטרול הטוב(HDL) בקרב הנשים שהשתתפו בניסוי.

מסקנה: החלו לטפס במדרגות ותשפרו את מצבכם הגופני.

 

מקור המידע: Preventive Medicine, 2000; 30, 4, 277-281

לשאלות בנושאי כושר, כנסו לפורום כושר!
לשאלות בנושאי תזונה, כנסו לפורום דיאטה ותזונה!

[adsenseyu5]

About יורם בן אבו 62 Articles
שמי יורם בן אבו ואני חסיד נלהב של שיפור הכושר, הבריאות והמראה. אני מסייע לאנשים לסגל לעצמם דרך חדשה. דרך חיים של בריאות וכושר, דרך של חיים יפים יותר. אני מדריך אנשים רגילים להשיג תוצאות בלתי רגילות. בהכשרתי אני בוגר בית הספר למאמנים ע"ש וינגייט. אני בוגר מדעי החיים באוניברסיטת בן גוריון ולפיכך אני בעל בסיס מוצק של ידע בתחומי הפיזיולוגיה והתזונה. הלהט לעולם הכושר והבריאות מזין את סקרנותי ואני מקפיד להתעדכן בחידושים מעולם הכושר הבריאות והתזונה. אני מקפיד שמקורות הידע שלי יהיו מקורות מוסמכים ומדעיים. המקצועיות את תחילת דרכי המקצועית התחלתי כמדריך אימון גופני בצה"ל. בנוסף עבדתי כמנהל מקצועי, יועץ כושר, ומאמן כושר אישי ברשתות חדרי הכושר המובילות בארץ. כיום אני מקים אתרי תוכן בנושאי בריאות וכושר מתוך כוונה לספק מידע מועיל ומהימן בנושאי בריאות וכושר.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*