האם ממתיקים מלאכותיים משמינים?

[adsenseyu2]

אנשים רבים צורכים ממתיקים מלאכותיים במחשבה שצריכת הממתיק המלאכותי תסייע להם להתגבר על הצורך במתוק ותגרום להפחתה בצריכת הקלוריות היומית שלהם.

האם זה נכון?

ד"ר לודוויג מאוניברסיטת הווארד משיב כי אמנם מחקרים שנערכו למשך זמן קצר, אכן הראו כי צריכת תחליפי סוכר וממתיקים מלאכותיים מסייעת לירידה במשקל, אך מחקרים אחרים מראים שצריכת ממתיקים מלאכותיים עשויה לגרום לעליה במשקל ולא להפחתה במשקל!

איך זה יכול להיות?

ד"ר לודוויג טוען כי הרגשת המתיקות שיוצרים הממתיקים המלאכותיים עשויה לגרום לעליה בסף הגירוי של המתיקות, ולגרום לכך שאכילת פירות וירקות מתוקים לא תגרום לתחושת סיפוק מהמתיקות שבפירות וירקות אלו.

מצב זה עלול לגרום לכך שתפריט התזונה ישתנה בהתאם וכי האדם שצורך ממתיקים מלאכותיים יצרוך יותר מוצרים לא בריאים כדוגמת: פחמימות מעובדות ושומנים באיכות נמוכה.

בנוסף, אומר ד"ר לודוויג כי ממצאי מחקרים חדשים שהראו כי ברקמת השומן קיימים רצפטורים למתיקות מעלים את ההשערה כי ממתיקים מלאכותיים עלולים לגרום לעליה במשקל באמצעות גירוי להתפתחותם של תאי שומן חדשים.

בא לכם מתוק? איכלו תפוח, בננה, תמר. זה גם מזין וגם בריא.

מקור: http://www.health.harvard.edu/press_releases

[adsenseyu5]

About יורם בן אבו 62 Articles
שמי יורם בן אבו ואני חסיד נלהב של שיפור הכושר, הבריאות והמראה. אני מסייע לאנשים לסגל לעצמם דרך חדשה. דרך חיים של בריאות וכושר, דרך של חיים יפים יותר. אני מדריך אנשים רגילים להשיג תוצאות בלתי רגילות. בהכשרתי אני בוגר בית הספר למאמנים ע"ש וינגייט. אני בוגר מדעי החיים באוניברסיטת בן גוריון ולפיכך אני בעל בסיס מוצק של ידע בתחומי הפיזיולוגיה והתזונה. הלהט לעולם הכושר והבריאות מזין את סקרנותי ואני מקפיד להתעדכן בחידושים מעולם הכושר הבריאות והתזונה. אני מקפיד שמקורות הידע שלי יהיו מקורות מוסמכים ומדעיים. המקצועיות את תחילת דרכי המקצועית התחלתי כמדריך אימון גופני בצה"ל. בנוסף עבדתי כמנהל מקצועי, יועץ כושר, ומאמן כושר אישי ברשתות חדרי הכושר המובילות בארץ. כיום אני מקים אתרי תוכן בנושאי בריאות וכושר מתוך כוונה לספק מידע מועיל ומהימן בנושאי בריאות וכושר.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*