פעילות גופנית – הדרך להתמדה בפעילות גופנית

פעילות גופנית משפרת את איכות החיים

לפעילות הגופנית יתרונות רבים, פעילות גופנית היא התרופה היעילה ביותר לשיפור איכות החיים בכל גיל ובכל מצב גופני.

פעילות גופנית, ירידה במשקל ושמירה על משקל תקין

פעילות גופנית עוזרת בשמירה על משקל תקין, פעילות גופנית שורפת קלוריות ומאפשרת שמירה על מסת השריר בגופנו שנמצאת בתהליך של הידלדלות עם השנים. בכל עשור גוף האדם מאבד כ 2 – 3 ק"ג של מסת שריר. דבר זה גורם להאטת חילוף החומרים ולעליה מוגברת במשקל עם ההתבגרות.

פעילות גופנית משפרת את מצב הרוח ואף מקלה במצבי דיכאון

במחקרים רבים נמצא כי פעילות גופנית היא בעלת השפעה רבה על שיפור מצב הרוח והיכולת לשלוט במתח. למעשה יותר ויותר אנשי מקצוע מתחום הפסיכיאטריה ממליצים לסובלים מדיכאון לבצע פעילות גופנית כחלק מההליך הטיפולי.
פעילות גופנית היא המפתח לחיים בריאים ושמחים.

[adsenseyu1]

פעילות גופנית בגיל צעיר בונה עצמות חזקות

מחקרים מראים שפעילות גופנית המתבצעת בעצימות גבוהה, כנגד משקל הגוף או כזו שבאימון משקולות, מחזקת ובונה את העצם בגיל צעיר ובנוסף לכך נראה כי השפעה חיובית זו של בניית העצם נותנת את אותותיה גם בגיל מאוחר יותר.

פעילות גופנית כאמצעי מניעה נגד כאבי גב

פעילות גופנית מחזקת את העצמות, השרירים והמפרקים.
חיזוק השרירים שיפור גמישות הגוף ושיפור היציבה מונע כאבי גב.

פעילות גופנית מקטינה את הסיכוי למוות מוקדם ממחלות לב ומחלות אחרות

מחקרים שנערכו סביב הקשר בין פעילות גופנית ומחלות לב העלו שפעילות גופנית קבועה ונכונה מקטינה את הסיכון לחלות במחלת לב ב- 50%.
בישראל, כיום חיים כ-500 אלף איש עם תסמונת כלילית חריפה ומדי שנה מאובחנים כ-20 אלף נוספים, מתוכם כ-6,000 חולים עם אוטם חד בשריר הלב, כאשר כ-9% מהחולים הינם בני 45 או פחות.

פעילות גופנית וסוכרת

פעילות גופנית מקטינה את הסיכון לחלות בסוכרת סוג 2 ומקלה את המצב לאלו שכבר חולים במחלה.

[adsenseyu4]

פעילות גופנית ולחץ דם גבוה

פעילות גופנית עוזרת בהורדת לחץ הדם לסובלים מבעיה של יתר לחץ דם.
הידעתם שכל אדם שישי סובל מיתר לחץ דם.

פעילות גופנית מקטינה את הסיכון לחלות בסרטן השד

סרטן השד פוגע באחת מכל תשע נשים, סרטן השד הוא גורם מוות מספר אחד בנשים בגילאים 35 – 55.

פעילות גופנית מקטינה את הסיכון לחלות בסרטן המעי

"מחקר חדש אחר שנערך במרכז לחקר הסרטן "דנה פרבר" בבוסטון, מצא כי פעילות גופנית מפחיתה סיכון לסרטן בכלל ולסרטן המעי הגס בפרט. כמו כן, נמצא כי פעילות גופנית מפחיתה את שיעורי התמותה מסרטן עד ל-50%.
אחד המחקרים נערכו בקרב חולי סרטן המעי הגס בשלב שלישי של המחלה שעברו ניתוח וכימותרפיה. החוקרים מצאו כי פעילות גופנית מתונה, כגון הליכה במהירות של 3-5 ק"מ, של כ-6 שעות בשבוע ויותר, העלו את סיכוייהם לריפוי מלא בתוך שישה חודשים ב-47%. חולים בשלב ראשון-שלישי ששילבו פעילות גופנית בטיפולים, היו בסיכון מופחת ב-61% לתמותה בסרטן המעי הגס."
(מתוך האתר רופאים)

פעילות גופנית משפרת את איכות החיים בגיל השלישי

נמצא שאימוני כוח בגיל השלישי מקטינים את הסיכויים לנפילות ולשבירת עצמות, משפרים את איכות החיים ומאפשרים עצמאות גדולה יותר.

פעילות גופנית משפרת איכות חיים

פעילות גופנית משפרת את איכות החיים עבור אנשים עם מוגבלויות כגון ארטריטיס.

[adsenseyu4]
לשאלות בנושאי כושר, כנסו לפורום כושר!
לשאלות בנושאי תזונה, כנסו לפורום דיאטה ותזונה!

מקורות

המרכז האמריקני לבקרה ומניעת מחלות

המחלקה האמריקנית לבריאות הציבור

הקול'ג האמריקני לרפואת ספורט

doctors

About יורם בן אבו 62 Articles
שמי יורם בן אבו ואני חסיד נלהב של שיפור הכושר, הבריאות והמראה. אני מסייע לאנשים לסגל לעצמם דרך חדשה. דרך חיים של בריאות וכושר, דרך של חיים יפים יותר. אני מדריך אנשים רגילים להשיג תוצאות בלתי רגילות. בהכשרתי אני בוגר בית הספר למאמנים ע"ש וינגייט. אני בוגר מדעי החיים באוניברסיטת בן גוריון ולפיכך אני בעל בסיס מוצק של ידע בתחומי הפיזיולוגיה והתזונה. הלהט לעולם הכושר והבריאות מזין את סקרנותי ואני מקפיד להתעדכן בחידושים מעולם הכושר הבריאות והתזונה. אני מקפיד שמקורות הידע שלי יהיו מקורות מוסמכים ומדעיים. המקצועיות את תחילת דרכי המקצועית התחלתי כמדריך אימון גופני בצה"ל. בנוסף עבדתי כמנהל מקצועי, יועץ כושר, ומאמן כושר אישי ברשתות חדרי הכושר המובילות בארץ. כיום אני מקים אתרי תוכן בנושאי בריאות וכושר מתוך כוונה לספק מידע מועיל ומהימן בנושאי בריאות וכושר.

Be the first to comment

Leave a Reply

כתובת האימייל שלך לא תפורסם


*